Ulakçı Haber

Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti.Üzücü haberi Ömer Vehbi Hatipoğlu duyurdu.

Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti.Üzücü haberi Ömer Vehbi Hatipoğlu duyurdu.
22 Ocak 2021 - 0:34

Yavuz Bahadıroğlu mahlasıyla bilinen tarihçi ve yazar Niyazi Birinci vefat etti. Üzücü haberi Ömer Vehbi Hatipoğlu duyurdu.

Yazarın vefat haberini Yazar Ömer Vehbi Hatipoğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

Ömer Vehbi Hatipoğlu “Eserlerinde milli tarih şuurunu gergef gibi işleyen tarihçi ve yazar Yavuz Bahadıroğlu (Niyazi Birinci) ağabey Hak’ka yürüdü. Mekanı cennet olsun. Rabbim merhameti ile muamele buyursun” diyerek sosyal medya hesabından acı haberi paylaştı.

Bir süredir tedavi gören 76 yaşındaki tarihçi yazar Niyazi Birinci, kitaplarında Yavuz Bahadıroğlu mahlasını kullanmaktaydı.

İletişim Başkanı Altun’dan başsağlığı mesajı

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Twitter’dan paylaştığı başsağlığı mesajında şunları kaydetti; Eserleri ve çalışmalarıyla tarih bilincinin gelişmesine önemli katkılar sunan kıymetli büyüğümüz tarihçi-yazar Yavuz Bahadıroğlu’nun vefat haberini büyük bir teessürle öğrendim. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.