Ulakçı Haber

Eğitimde eşitsizliği ortadan kaldıracağım

Eğitimde eşitsizliği ortadan kaldıracağım
05 Nisan 2021 - 21:40

Türkiye Değişim Partisi lideri Mustafa Sarıgül, partisinin eğitim politikaları üzerine açıklamada bulundu.

Gençlerden birinin “eğitimde fırsat eşitsizliği” hakkında kendisine soru sorması üzerine açıklamada bulunan Sarıgül, iktidar olmaları halinde eğitimde fırsat eşitsizliğini ortadan kaldıracaklarını açıkladı.

Türkiye’de ki ezbere eğitim sistemine de karşı olduklarını altını çizen Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, İskandav ülkelerindeki eğitim sistemi üzerine çalıştıklarının altını çizdi.

Kendisinin de aynı zamanda bir öğretmen olduğunu belirten Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı, “Ekonomik durumu iyi olan öğrenci hangi imkanlara sahipse, ekonomik durumu zayıf olan öğrencide aynı imkanlara sahip olacaktır. Bunu Şişli’de başardım, tüm Türkiye’de de başaracağım.”dedi.

Mustafa Sarıgül şu açıklamada bulundu:

“Ben öğretmenim, ilkokul öğretmeniyim. Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi mezunuyum. Eğitimin nasıl olacağını son derece iyi biliyorum. Eğitimde ezberci modeli kesinlikle son vereceğim. Danimarka modelini arkadaşlarımız inceliyorlar. İskandinav ülkelerini de inceliyorlar.

5 yaşındaki bir çocuğumuz ekonomik durumu zayıf olduğu için devlet okullarında 50 kişilik, 60 kişilik sınıflarda okuyor. Ekonomik durumu çok iyi olan evladımız ise, 20 kişilik sınıflarda okuyor ve teknolojinin bütün imkanlarından yararlanıyor. Biri ekonomik durumu kötü, diğeri ise ekonomik durumu iyidir. Bu durumu kesinlikle ortadan kaldıracağım.

Ekonomik durumu iyi olan öğrenci hangi şartlarda eğitim alıyorsa , ekonomik durumu zayıf olan öğrencide aynı imkanlarda eğitim alacaktır. Eğitimde fırsat eşitliğini hem teknolojide hemde fiziki imkanlarda sağlayacağım. Bunu Şişli’de başardım tüm Türkiye’de de başaracağım.” dedi.

Mustafa Sarıgül’ün açıklamada bulunduğu işte o videosu: