Ulakçı Haber

Rektör Aldemir’den çok sert açıklama

Rektör Aldemir’den çok sert açıklama
04 Nisan 2021 - 18:26

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, 103 emekli amiralin bildirisinin yer aldığı Türkiye gündeminde, demokrasinin ve milli iradenin önemine dair sosyal medya hesabından çok sert açıklamada bulundu.

“Darbe girişimleri, ekonomik saldırılar ve yaratılmaya çalışılan huzursuzluk ortamına yine en güzel cevabı milletimiz verecektir.” diyen Rektör Aldemir’in  açıklamasında; “Mavi Vatan” vurgusu da dikkat çekti.

Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklaması şöyle:

Demokrasi; siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimidir.

Ülkemizin demokrasisi, dünya siyasetinde geldiği nokta yurt içinde ve yurt dışında birçok odağı uzun süredir rahatsız etmektedir.

Darbe girişimleri, ekonomik saldırılar ve yaratılmaya çalışılan huzursuzluk ortamına yine en güzel cevabı milletimiz verecektir.

Halkta karşılığı olmayan ve halen eski Türkiye özlemiyle yanıp tutuşan bir grup ısrarla ve fütursuzca içlerindeki zehri kusmakta; bu milleti ve milli iradenin tezahürü meclisi yok saymaktadır. Ülkemizin uluslararası alanda ve yurtiçindeki en büyük teminatı bizzat Türk Milletidir. Kargaşa ve huzursuzluk ortamı yaratıp bundan nemalanmaya çalışanlara milletimiz her mecrada gereken cevabı verecektir.

Yurdumuzun da, mavi vatanın da, demokrasi ve milli iradenin de teminatı bu büyük millettir.

Dolayısıyla devletimize, milletimize ve demokrasiye karşı sebepsiz bahane uydurarak meydan okuyanlara HADDİNİZİ BİLİN diyorum.

Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir
Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü