Ulakçı Haber

hem spor hem şık nasıl oluruz

hem spor hem şık nasıl oluruz
22 Ocak 2021 - 0:34

Rahatlığına düşkün olanlar ama aynı zamanda da şık görünmek isteyenler için çok basit ama önemli ipuçları;

1) Deri Ceket

Spor şık giyinmek istenen birinin dolabında mutlaka deri ceket bulunmalı. Pantolon veya tayt üstüne harika giden bir ceket türüdür. Hem de öyle acele çıktığınızı belli etmez bile.

2) Beyaz Spor Ayakkabı

Çoğu insan tüm spor şık kombini beyaz spor ayakkabıyla hayal etmiştir bile. Beyaz ayakkabı almaktan çekinmeyin. Son moda trendlerine göre artık beyaz ayakkabınız kirlense de yıkamak zorunda değilsiniz. Grileşmiş ayakkabılar gençler arasında havalı görünüyor.

3) Etekler

Pileli etek olur, şort etek olur. Burada önemli olan etek boyunun mini olması. Modeline göre bazı midi etekler de spor bir görünüm verebilir. Etek üstüne basit düz tişört ve altına spor ayakkabıyla kolayca hazırlanabilirsiniz.

4) Eşofmanlar

Son zamanlarda ünlü bloggerlar arasında sıkça gördüğümüz kombin çeşidi vardır: Tek renk eşofman üzerine aynı renk sweatshirt ve onun da üzerine aynı renk kaban. Altına da bilekte biten topuklu bot. İsteğe bağlı olarak birden fazla renkle de kombin yapabilirsiniz ama boyunuzu kesmediğine emin olmalısınız.

5) İspanyol Paça Pantolon

Son 3-4 yıldır eskiye dönüş arttı ve vintage ürünler raflarda yerini aldı. Bunların başında da İspanyol paça pantolonlar geliyor. Bu pantolonun altına spor ayakkabı giyseniz bile olur. Uzun boylu görünmek isterseniz topuklu giyebilirsiniz. Topuklu giydiğinizde paça boyu uzun olmalı ve ayakkabı görünmemeli. Böyle daha modern gözükeceksiniz. Pantolonun üstüne düz renk tişörtler veya crop trikolar giyebilirsiniz. Rüzgar esen bir havada renkli ceketler giyerek Retro görünüm elde edebilirsiniz.

6) Bol Kesim Kazaklar

Bol kesim kazakları sonbahar ve kış aylarında rahatça tercih edebilirsiniz. Bol kesim kazağı mom jeanlerle veya eteklerle giyebilirsiniz. Hatta yazlık bir elbisenizin üzerine kazak giyip belinize kemer bağlayabilirsiniz. Böylece etek giymiş gibi bir görünüm verecektir. Bol kesim kazağın altına hangi boy etek giydiğinizin önemi yok. Doğru renk kazaklarla tüm eteklerinizi kombin yapabilirsiniz. Sonbahar aylarında arkadaşlarınızla gideceğiniz bir konserde yanınıza ceket almak yerine omzunuza bir kazak atabilirsiniz. Üşüdüğünüzde şortun üzerine ceket yerine giyebilirsiniz.

7) Bel Çantaları

Son dönemlerde oldukça moda olan bel çantalarından birkaç renk dolabınızda mutlaka olmalı. İstediğiniz kombine istediğiniz gibi takabilirsiniz. Çok şık elbisenize bel çantası takarsanız spor şıka dönüştürebilirsiniz. Böylece günlük kombin elde edeceksiniz. Parlak deriden bel çantaları spor şık kombin için çok uygundur.

8) Triko Elbiseler

Midi boy triko elbiselerinizin altına spor ayakkabı giymek hem çok havalı duracak hem de bakan tekrar bakacak. İsterseniz uygun kemer de takabilirsiniz. Her türlü çanta triko elbiseye gidecektir. İstediğiniz çantayla kombin yapabilirsiniz.

Spor şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız üzerinizde ilgi çekici ( deri çantalar, deri ceketler, rugan ayakkabılar vs.) bir materyal bulundurmalısınız.