Ulakçı Haber

Gündem olmak için saçmalıyorlar! Sakal ve başörtüsü Arap adeti…

Gündem olmak için saçmalıyorlar! Sakal ve başörtüsü Arap adeti…
08 Mayıs 2020 - 17:26

Halk Tv’de Ayşenur Aslan’ın programına katılan Gülseven Yaşer, İslamda sakal ve başörtüsünün olmadığını iddia etti. Sakallı ve başörtülü kimseleri Araplara benzeten Yaşer bir bitmediler dedirtti.

Halk TV’de yayınlanan Ayşenur Aslan’ın programında bu haftaki konu, başörtüsü ve sakal oldu… Arslan’ın programına katılan Çağdaş Eğitim Vakfı Kurucu Başkanı Gülseven Yaşer, İslam inancında yer alan uygulamalardan bahsetti..

Bu zihniyet bitmedi gitti

Başörtünün ve sakalın İslamiyet’le örtüşmediğini belirten Yaşer, “Arap kültürüyle bütün kızlarımızı Arap kadınlarına benzettirdiler. Esasında dinden gelen herhangi bir uygulama bizim gerçek aydın bilginlerimiz tarafından söylendi. Böyle bir örtünme yok şeyde. Ama Arap geleneğinde var.

“Bir de sakal var” Şimdi sakallar. Kapkara yüzler. Biz zaten esmer bir milletiz. Biliyorsunuz ve ne oluyor, bütün o yüzler hiç gözükmüyor.” ifadelerini kullandı.

“Ayşenur Aslan saçmaladıklarının farkına vardı”

Ayşegül Arslan ise bu ifadelerin ardından gülerek, “Neyse artık bari sakala karışmayalım!” diyerek cevap verdi.

Gülseven Yaşer, bu cevap üzerine, “Sakal, sakal her sakal her anlama gelmiyor tabii yani. Aynı anlama gelmiyor. Peygamberimiz sakallı ama Ebu Cehil’de karşısında o da sakallı.” dedi.