Ulakçı Haber

ERMENİLER YENİ OYUN PEŞİNDE

ERMENİLER YENİ OYUN PEŞİNDE
10 Ekim 2020 - 14:41

Yiyecek yerine askeri araç taşıyan tırların görüntüsü:

Gürcistan, Rusya’dan Ermenistan’a yiyecek taşıdığı beyan edilen TIR’larda arama yapınca Ermenilerin akıl almaz oyunu bozuldu. Çünkü TIR’lar yiyecek değil askeri araç taşıyordu.

Karadağ’daki savaşın ardından sınırındaki aramaları sıkılaştıran Gürcistan, Ermenilerin akılalmaz oyununu bozdu. Ermenistan’a yiyecek taşıdığını beyan eden Spayka şirketinin tırları sınırda durdurulup arama yapılınca, ihtiyaç malzemelerinin arkasında askeri araçların gizlendiği ortaya çıktı. Durdurup aradıkları 4 tırda da aynı görüntüyle karşılaşan Gürcistan gümrük görevlileri de büyük bir şok yaşadı.

ERMENİLERDEN OYUN İÇİNDE OYUN:

Ermenilerin sahtekarlığı bu kadarla da bitmiyordu. Yiyecek tırlarında yakalanan askeri araçlara ambulans görünümü verilmişti. Ama gerçek bundan çok farklıydı.

Haberleşme cihazlarıyla gizli bir üs gibi

Yakalanan araçlar detaylı kontrolden geçirildiğinde bunların çeşitli haberleşme cihazlarıyla donatıldığı ortaya çıktı. Yani Ermeniler ambulans görünümüyle cephede rahatlıkla dolaştırabilecekleri yeni komuta merkezleri hazırlatmıştı kendine. Ambulans gibi göründüğü için Azerbaycan’ın vuramayacağı bu araçlarla cephede diledikleri gibi dolaşıp yeni hain planlarını gerçekleştirebileceklerdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.